آموزش

نحوه تنظیم و راه اندازی AirTag اپل

iphone connect airtag 1

ایرتگ (AirTag) یک روش فوق العاده آسان برای ردیابی لوازم مختلف می باشد. در این مطلب می‌خواهیم به شما نحوه راه‌اندازی ایرتگ را آموزش دهیم ، با همراه شوید.

AirTag شما یک سیگنال بلوتوث ایمن ارسال می کند که توسط دستگاه های اطراف در شبکه Find My قابل تشخیص است. این دستگاه ها مکان AirTag شما را به iCloud ارسال می کنند ، سپس می توانید به برنامه Find My بروید و آن را روی نقشه مشاهده کنید. برای محافظت از حریم خصوصی شما ، کل فرآیند ناشناس و رمزگذاری شده است. و کارآمد است ، بنابراین دیگر نیازی به نگرانی در مورد دوام باتری یا مصرف داده نیست.

تنظیم و راه اندازی ایرتگ

این ردیاب کوچک جذاب نصب و تنظیم بسیار ساده‌ای دارد. با یک بار زدن بر روی ایرتگ بلافاصله به آیفون یا آیپد متصل می شود. برای ایرتگ خود نامی وارد کنید ، آن را به موردی که می خواهید ردیابی کنید الصاق کنید . همچنین اعلان های ایرتگ را نیز در اپل واچ خود می توانید دریافت کنید.

برای اتصال ایرتگ به آیفون، آیپد و آیپاد تاچ می بایست موارد زیر را رعایت کنید:

1. به یک آیفون، آیپد یا آیپد تاچ با آی او اس 14.5 به بالا نیاز دارید؛ همچنین نیاز دارید تا گزینه ی احراز هویت دو مرحله ای ( two-factor authentication ) را نیز فعال نمایید.

2. حالا می بایست گزینه Find My را نیز در دستگاه خود فعال نمایید.

3. بلوتوث دستگاهتان را روشن نمایید.

4. به یک وای فای قوی و یا اینترنت خط متصل شوید.

5. حالا باید لوکیشن دستگاه خود را نیز فعال نمایید، برای این کار می بایست وارد Setting شوید، پس از آن وارد Privacy شوید و گزینه Location Services را فعال کنید.

6. برای اینکه بتوانید از قابلیت Precision Finding استفاده کنید و موقعیت ایرتگ خود دقیق تر ردیابی نمایید، لوکیشن اپلیکیشن Find My را نیز روشن کنید؛ برای این کار تنها کافیست تا وارد Setting شوید، وارد Privacy شوید و Location Services انتخاب کنید، سپس صفحه را به سمت پایین اسکرول نمایید و روی Find My کلیک کنید. حالا می بایست گزینه Precise Location را فعال نمایید.

روش متصل کردن ایرتگ

airtag connect

1. ابتدا اطمینان حاصل کنید که دستگاه شما و ایرتگ کنار یکدیگر قرار دارند و آماده اتصال می باشند.

2. اگر ایرتگ شما جدید می باشد می بایست، دور محصول را باز کنید، و زبانه را بیرون بکشید تا میزان باتری دستگاه نمایش داده شود، در این مرحله ایرتگ شما صدایی را پخش می کند.

3. پس از آن، ایرتگ خود را کنار آیفون، آیپد یا آیپاد تاچ خود قرار دهید.

4. حالا روی گزینه connect ضربه بزنید. 

5. اگر شما دارای چندین ایرتگ می باشید که می خواهید آن ها را به آیفون و یا آیپد خود متصل نمایید، می بایست اطمینان حاصل کنید که تنها یک ایرتگ در نزدیکی آیفون شما قرار دارد و پس از اتصال یک ایرتگ می توانید سایر ایرتگ ها را نیز به آیفون خود متصل نمایید.

6. حالا می بایست نامی را برای ایرتگ خود انتخاب کنید تا از سایر ایرتگ ها قابل تشخیص باشد و سپس روی گزینه Connect ضربه بزنید

7. برای اینکه ایرتگ شما امکان دسترسی به اپل آیدی تان را نیز داشته باشد، می بایست دوباره روی گزینه connect ضربه بزنید و سپس روی گزینه Done کلیک کنید.

8. حالا شما می توانید ایرتگ خود را به دستگاه مورد نظرتان وصل کنید و آن را در برنامه ی Find my دستگاه خود مشاهده کنید.

Apple iphone12 airtag findmyapp

توجه: شما می توانید ایرپاد خود را در برنامه Find My نیز با دستگاه خود ست نمایید، به این صورت که روی گزینه items tab کلیک کنید و سپس گزینه Add item را انتخاب نمایید.

به همین سادگی ایرتگ شما به آی‌دیوایس شما متصل می گردد و به راحتی قابل ردیابی خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *