آموزش آیپد, آموزش آیفون, خبر

شفافیت ردیابی اپ یا App Tracking Transparency چیست؟

App Tracking Transparency 01

اپل سرانجام با انتشار iOS 14.5، قابلیت App Tracking Transparency را به آیفون‌ها اضافه کرد. App Tracking Transparency به کاربران امکان می‌دهد نگذارند اپلیکیشن‌های متفرقه اطلاعاتشان را در سراسر سایت‌ها و اپلیکیشن‌های دیگر پایش کنند.

شفافیت ردیابی اپ یا App Tracking Transparency چیست؟

در حال حاضر بسیاری از اپلیکیشن‌ها می‌توانند فعالیت‌های شما را تحت نظر بگیرند. به این ترتیب اطلاعاتی از علایق شما جمع‌آوری می‌شود که ممکن است از آن برای اهداف تبلیغاتی استفاده شود. به این ترتیب سرویس‌های تبلیغاتی می‌دانند به چه محصولاتی بیشتر علاقه دارید تا آن‌ها را بیشتر در تبلیغات خود برایتان نمایش دهند. اپل اما اعتقاد دارد این‌کار ناقض حریم خصوصی کاربر است. به همین دلیل ویژگی شفافیت ردیابی اپ را رونمایی کرده و حالا به آیفون و آی‌پد آورده است.

این قابلیت چگونه کار می کند؟

وقتی برنامه ای می خواهد از اطلاعات شخصی شما استفاده کند ، یک اخطار مشاهده خواهید کرد که می‌گوید : آیا به این برنامه اجازه دریابی اطلاعاتتان را در محیط انترنت می‌دهید يا خیر؟

App-Tracking-Transparency-02

در صوتی که این پیغام را مشاهده کردید می توان به برنامه امکان ردیابی دهید و یا امکان را تحت هیچ شرایطی به برنامه اجازه دسترسی ندهید.

اما اگر نمیخواهید این اعلان و پنجره‌های تبلیغاتی برنامه‌ها را از این پس مشاهده کنید در iOS14.5 مسیر زیرا را پیش بگیرید.

  • ابتدا Settings را باز کنید.
  • به بخش Privacy بروید.
  • بخش Tracking را انتخاب کنید.
  • Allow Apps to Request to Track را به شکل کلی خاموش کنید.
App Tracking Transparency 03

در صورتی که می خواهید این قابلیت مجددا فعال شود مراحل گفته شده را طی کنید و فعالسازی را انجام دهید و همچنین می‌توانید بصورت سفارشی‌سازی برخی از برنامه‌ها را فعال یا غیر‌فعال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *